Čeština (Česká republika)Slovenčina (Slovensko)English (United Kingdom)
Facebook
( ... položek )

Jak správně nalepit samolepky na zeď - návod

NO TRANSLATION AVAILABLE

Samolepící dekorace jsou určeny k nalepení na zeď, obklady, dlažbu, nábytek, sklo, různé plastové povrchy, hladké dřevo i kov. Před samotnou aplikací samolepky je potřeba vybrané místo očistit od špíny, prachu a mastnoty.
V případě špatného nalepení samolepky na zeď ji lze odlepit a opětovně přilepit, a to aniž by poškodila zeď či ztratila své lepící schopnosti.
Lepení malé a střední samolepky s přenosnou fólií

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Sejmeme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii) tak, aby motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

03 Samolepku spolu s přenosovou fólií nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně!

04 Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

05 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.


Lepení velké samolepky s přenosnou fólií (cca nad 80 cm)

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Samolepku umístíme včetně podkladové fólie na zeď do požadovaného místa tak, že pravý horní a levý horní roh přilepíme kouskem lepící pásky a střed samolepky přilepíme ke zdi páskou vertikálně po celé výšce, aby páska přesahovala horní a dolní okraj samolepky a držela pevně na zdi.

03 Nejprve budeme pracovat na pravé polovině samolepky. Sejmeme malou pásku v pravém horním rohu tak, abychom mohli pravou polovinu samolepky oddálit od zdi a stáhnout podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii) a přebytečnou prázdnou podkladovou fólii z pravé poloviny ustřihneme.

04 Pravou stranu samolepky spolu s přenosovou fólií postupně od středu nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně!

05 Budeme dále pokračovat levou částí samolepky. Odlepíme malou pásku v levém horním rohu a dlouhou vertikální pásku na středu samolepky odlepíme taktéž a posuneme ji o pár centimetrů doprava nad část bez podkladové neprůhledné fólie. Levou polovinu samolepky oddálíme od zdi a stáhneme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstane přilepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

06 Vypneme samolepku doleva a od středu ji postupně včetně přenosové fólie přilepíme na zeď.

07 Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

08 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit. Tento postup můžete též vidět na následujícím videu.


Videoukázka lepení velké samolepky s přenosnou fólií (Anglicky)

 


Lepení bez přenosné fólie

01 Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem nahoru na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Z podkladové fólie (tj. neprůhledné fólie) sejmeme motiv a nalepíme na vybrané místo. Při snímání musíme dát pozor, abychom samolepku nepoškodili (např. rychlým odlepením), popř. nepřilepili lepícími stranami k sobě.

03 Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.


Větší motivy samolepek doporučujeme lepit ve dvou lidech.


V případě jakýchkoli dotazů či nejasností při nalepování samolepících dekorací nás neváhejte kontaktovat.

Please do not hesitate to contact us.

Email: info@nomiapro.cz

Opening hours: Mon - Fri: 9:00 to 5:00 p.m.

Why choose us?

Rychlé dodání zboží Ready to ship in 48 hours
Dárek Gift with every order
Originální motivy Exclusive original motives
Široká nabídka barevných odstínů Wide range of colors
Facebook Facebook become a fan and